O NÁS

Občanské sdružení PESOS jsme založili 12.1.2011. K 28.1.2014 se změnila právní forma naší organizace. Dle nového zákona jsme prošli transformací na obecně prospěšnou společnost, tedy PESOS, o.p.s.

PROČ JSME NA SVĚTĚ?

Především proto, abychom pomohli psům, kočkám i ostatním, kteří žijí s námi a často se bez pomoci prostě neobejdou. Budeme pomáhat nejen konkrétním zvířatům v nouzi, ale také organizacím, které o opuštěná domácí zvířata pečují. Není nám lhostejné, že jsou mezi námi lidé, kteří si pořídí zvíře a potom ho prostě vyhodí. Vadí nám, že někteří tyto kamarády beztrestně týrají. To se musí změnit. Je zapotřebí zpřísnit tresty za týrání domácích zvířat. Chceme přispět ke zlepšení života těchto věrných kamarádů, kteří lásku mnohonásobně vracejí.

Pokud nám v této snaze chcete pomoci, budeme rádi.

TÝM PESOS o.p.s.

VAŠEK NOID BÁRTA

Pozice: Patron PESOS, o.p.s.

Vašek se rozhodl přijmout naší nabídku a stát se naším patronem.„Líbí se mi, co PESOS dělá a velmi rád jsem přijal nabídku stát se jeho patronem. Zbožňuji psy a veškerá ostatní zvířata a trápí mě když vidím, kolik jich čeká v útulku na nového pána. Chtěl bych svým přístupem přispět k většímu zájmu veřejnosti o problematiku opuštěných a týraných psů a přilákat také více podporovatelů do PESOS o.p.s.“

DANA APPELTOVÁ

Pozice: ředitelka PESOS, o.p.s.

Vystudovala střední školu obor propagační výtvarník. Pracuje jako obchodní zástupce ve firmě TRIXIE, pracovala jako asistentka, obchodní managerka a jako marketingový poradce pro firmu Seznam.cz, pro spol. Vodafone Czech Republic a.s. a má eshop s chovatelskými potřebami, dále se zabývá venčením, hlídáním psů a pořádáním psích srazů a ostaních sportovních akcí pro Vás a Vaše čtyřnohé miláčky. Celý její život jí provázejí psy, kočky, papoušci, hlodavci a také jeden chameleon:-) V současnosti má dva psy – Falca (border kolie) a Batmana (bostonský teriér). Dále chová rybičky a africké šneky.

MARIA KŘEPELKOVÁ

Pozice: člen správní rady PESOS, o.p.s.

Vzdělání: divadelní fakulta AMU – obor režie Maria Křepelková – vystudovala divadelní fakultu AMU, obor režie. Pracovala v Českém rozhlase v literárně-dramatické redakci jako režisérka především pohádek, dále jako redaktorka na stanici Radiožurnál, Vltava. V České televizi točila reportáže pro pořad Černé ovce, Klekánice a Reportéři. Je zakladatelkou a členkou správní rady divadelní scény Viola ops, pro kterou napsala a režírovala několik pohádek pro děti. Dále založila o.p.s. Život dětem, kde je předsedkyní. Píše pro spotřebitelský časopis D Test. Má dvě děti – Mikuláše a Anežku. Žije s fenkou leonbergera Ájou a bengálským kocourem Georgem. Psi i kočky jsou její velkou celoživotní láskou.

MARTIN SLÁDEK

Pozice: předseda správní rady PESOS, o.p.s.

Vzdělání: SŠ Martin Sládek Vystudoval střední školu obor automatizace. Pracoval 8 let v Českém telecomu v oboru správy sítí. Také v občanském sdružení pro nevidomé INTEGRACEOS s Přemyslem Donátem a Tiborem Kiktou, jako správce IT a správce hlasových aplikací HALL, JOWS a SUPERNOVA. Nyní pracuje čtrnáctým rokem jako Service Engineer DELL, Service Engineer HP, Service Engineer LENOVO (dříve firma SeCom, Getronics) v součatnosti www.TechSERV.cz.  V součastnosti aktivně spolupracuji se spolkem  Na Slatinách z.s. a dále jsem členem dozorčí rady Život dětem o.p.s.  Má dva psy – Sarah (německý ovčák) a Winnie (švýcarský ovčák). S oběma se věnuje sportovní kynologii. Martin je majitelem a jednatelem firmy www.OVCAK.cz  eshop s chovatelskými potřebami pro psí sporty, a vodácký eshop www.HouseBoat.cz Martin má chovatelskou stanici Německých ovčáků World of Garp.

KATEŘINA LERLOVÁ

Pozice: předseda dozorčí rady PESOS, o.p.s.

Vzdělání: VŠ – obor FyzioterapieKateřina Lerlová – vystudovala obor Fyzioterapie na ČVUT a nyní studuje obor Speciální chovy na ČZU. Od devíti let se věnuje agility, získala se dvěma border colliemi Cannym a Wayem několik titulů na národních i mezinárodních soutěžích a nyní je rozhodčím Klubu agility České republiky. Trénování psů má jako koníčka, o tréninku píše na blogu http://katachyon.lerl.info a nakladatelství Plot vydalo knihu Dogdancing aneb Jak tančit se psem. Nyní sdílí domácnost s jedním welsh corgim, který je strašlivě roztomilý a proto také strašlivě rozmazlovaný.

MIROSLAVA KOSTKOVÁ

Pozice: člen správní rady PESOS, o.p.s.

Vzdělání: SŠ Střední ekonomická škola na Kladně.Miroslava Kostková je vdaná, má 2 dcery a syna, 2 vnučky. Krátce po vystudování Střední ekonomické školy působila na mateřské dovolené a věnovala se péči o své tři děti. Po ukončení mateřské dovolené pracovala jako administrativní pracovnice na České poště, s.p.. Od září roku 2007 pracuje pro o.p.s. Život dětem.

MARTIN VAŠEK

Pozice: člen dozorčí rady PESOS, o.p.s.

Vzdělání: SŠ Martin Vašek – vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní, obor Zabezpečovací a sdělovací technika.Pracoval v několika pozicích u několika firem jak státních tak soukromých, vždy však obor IT. Protože práce v IT není jen bezduché „klepání“ dat a surfování internetem, ale nabízí i možnost sebevzdělávání a zdokonalovaní, touto cestou jsem se vydal. Mimo práce/zaměstnání podporuji a zajišťuji činnost několika neziskových projektů a volnočasových aktivit. Jedna z nich je i podpora ops-ky Pesos. Přeji mnoho zdaru dobrým myšlenkám.

JAN ČTVRTNÍK

Pozice: člen dozorčí rady PESOS, o.p.s.

Studuje DAMU v Praze