BĚH pro PESOS 2014

30.8. proběhl již druhý roční charitativní akce Běh pro PESOS. Přípravy pomalu začínaly již od Ledna.

Běh pro PESOS probíha na podporu našich projektů, kterými se snažíme pomáhat útulkům a opuštěným zvířatům. Například nákupem krmiva, příspěvkem na veterinární péči atd.

Akce proběhla pod záštitou Magistrátu Hl.m. Prahy a paní radní Štvánové, která nám akci zaštílila již podruhé. Díky sponzorům se nám povedlo sehnat spoustu krásných cen, které jsme rozdělil nejen mezi vítěze, ale tombolou startovních čísel, mezi všechny.

Všem sponzorům velmi děkujeme za podporu.

V den akce jsme se sešli v půl šesté ráno, kdy začala příprava – stavění stánku, věšení bannerů, značení trati a vše co bylo třeba.

Od 7 hodin pak začala prezence. Přihlášených bylo přes 200 a další lidi se hlásili přímo na místě akce.

Kategorie byly rozděleny na Profi, Hobby a Dogchůzi. Běžecké kategorie se ještě dělily na pejsky s hmotností nad 25kg a do 24,9kg.

Nechyběla ani dětská kategorie, která byla rozdělena podle věku dětí.

Kromě vyhlášení vítězů jsme udělili i několik zvláštních cen – Nej metal roku, Mr a Miss běhu, adopťáček roku 2013 – které získali pejskové adpotovaní na loňském Běhu pro PESOS.

Kdo neměl vlastního pejska, tak si mohl pejska domluvit s některým sdružením, útulkem nebo lidmi, kteří se akce účastnili a pejska si vypůjčit. Zájem ze strany návštěvníků byl velký takže pejsci zanedlouho rozebraníJ, ale to se zase vyřešilo tím, že někteří účastníci přijeli s více pejsky a pejsky nabídli k půjčení.

Přímo na akci bylo možné si adoptovat i pejsky z útulků, kteří se také účastnili. Přijeli s nimi dobrovolníci. Pejsci byli označeni vestičkami a šátečky. A byli skvělí.

Akci doprovázel samozřejmě i program. Pro děti třpytivé tetování, malování pískem, Klaun Mireček, skákací hrad. Dále pak byly ukázky práce Policejních psů. Kteří předvedlí vyhledávání výbušnin, poslušnost a obrany.

Míša Andrová se svým pejskem Annakim, předvela krásnou ukázku Dogfrisbee. Pet Medic měl ukázku první pomoci pejskům, což je určitě důležité a poučné. Velmi zajímavá a velmi divácky vděčná byla i ukázka práce koní Jízdní policie. Navíc pánům se líbili kromě koní i hezké policistkyJ

Vzhledem k tomu, že naše sdružení od podzimu loňského roku připravovalo charitativní kalendář, tak zde proběhl i křest kalendáře „Každý má svou hvězdu“, který pro nás fotila Martina Trávníčková, za účasti paní radní Štvánové a našeho patrona Václava Noida Bárty. Kalendář byl pokřtěn symbolicky granulemi. Na akci bylo samozřejmě možné kalendář ihned zakoupit a nechat ho i podepsat Vaškem Noidem, čehož většina návštěvníků využila. Výtěžek z prodeje opět půjde na pomoc opuštěným zvířatům a útulkům a záchranným stanicím divokých zvířat, které nám vypůjčili pejsky a ostatní zvířata k focení kalendáře.

Akce probíhala v přátelské a milé atmosféře. Gratulujeme vítězům, ale i všem účastníkům a děkujeme, že jste přišli !

Velké poděkování patří všem sponzorům a samozřejmě pomocníkům bez, kterých bychom se neobešli.

Celkový výtěžek akce byl 28.271,-