BĚH PRO PESOS 2013

První ročník charitativní akce Běh pro PESOS a den plný závodů, zábavy, dětí a hlavně pejsků máme za sebou. Malý report, fotky a reportáže níže.

REPORT

31.8.2013 se uskutečnil 1.ročník charitativní akce Běh pro PESOS. Jednalo se o canicrossový běh ,tedy běh se psem na postroji. Akce se konala v lesoparku Hostivař nedaleko přehrady,a byla pod záštitou Magistrátu Hl.m. Prahy

Běh a celou akci zahájil patron PESOS o.s. Václav Noid Bárta společně s Marií Křepelkovou, která je spoluzakládající členkou PESOS, a je také předsedkyní o.s. Život dětem.

V hlavní kategorii startovalo celkem 59 závodníků. Někteří běželi,  někteří trasu šli jako pochod. Vůbec nezáleželo na tom, jakým způsobem závodníci trasu zdolali ,ani na tom, jaké rasy byl pejsek. Důležitá byla účast a to, aby si pejsci a jejich páníčci akci užili, a tím podpořili útulky.

V dětské kategorii pak celkem startovalo téměř 30 dětí, které měly kategorie rozděleny dle věku.

Po celou dobu probíhal i doprovodný program: Na ukázku tance se psem přijela Denisa Sommerová a pejsek Frísek. Dogfrisbee předvedla Míša Andrová se svou fenkou Annakim.

Dále proběhla ukázka obran, které se zhostil kříženec Jim se svou majitelkou Martinou Točekovou a figuranta dělal Pavel Holec.

Zábavu pro děti krásně rozjel Klaun Mireček a Klaunka Leontýnka

Po celý den se pak mohly děti bavit v dětské dílničce, kde mohly malovat,navlékat korálky, bylo pro ně připraveno malování na obličej a třpytivé tetování.

Na akci přijeli i pejsci z Depozita Beruška,kteří dokonce startovali. Tři pejsci byli předem zamluveni,a další rozebráni na závod, takže i pro ně to byl zajímavý den.

Dva pejsci dokonce přímo na akci našli domov. Ostatní pejsci si do depozita ještě vezli krmení a věci, které donesli závodníci.

Díky štědrým sponzorům si odnesli ceny nejen vítězové, ale snažili jsme se, aby dostali dárky opravdu všichni. Už při prezenci každý dostal dárek pro pejska a v tombole, která se losovala na startovní čísla, bylo opravdu hodně krásných cen.

Na akci Běh pro PESOS se podařilo vybrat úžasných 11.526,- Kč!

Do zapečetěné kasičky kterou jsme měli na stánku PESOS na akci se podařilo díky Vám vybrat krásných 2.208,-Kč!

Děkujeme všem za pejsky!

Chci velmi poděkovat všem účinkujícím: Míše Andrové, Pavlu Holcovi, Martině Točekové, Denise Sommerové, klaunu Mirečkovi a klaunce Leontýnce. Děkujeme za podporu a vystoupení patronovi Václavu Noidovi Bártovi a moderátorovi Honzovi Čtvrtníkovi. Také děkujeme závodníkům a všem co přišli jakkoliv podpořit naší akci.

Poděkování patří také Magistrátu hl. m. Prahy a zejména paní radní Štvánové, která akci zaštítila. Mediím TV Barandov, TV Prima, TV Metropol a Rádiu Impuls.

Děkujeme koupališti Hostivař, kde jsme si mohli připojit elekřinu. Dále hlavnímu partnerovi Non Stop dogwear, Musher club Český ráj,  Ovčák.cz, Faunička.com, Lanika, Askino, Calibra, Hájek Pet food, Danone, Hex art, Rumako, Nakladatelství Plot, Oliver pet food, Klaun Mireček.

Dále velký dík patří všem dobrovolníkům co nám pomohli s přípravou i v průběhu akce: Sabině, Daniele, Anně, Hance, Pavle, Kačce, Pavle S., Silvii, Zbyňkovi a Vildovi.

Byli jste všichni báječní!!!

  • Článek o akci na webu Běhej se psem ZDE
  • Článek o akci na webu Depozita Beruška ZDE
  • Článek o akci na webu Masher club ZDE

Děkujeme za darování věcí, krmiv, pamlsků a ostatních potřeb na akci Běh pro PESOS. Vše putovalo rovnou do Depozita Beruška, které se akce účastnilo.

 

Reportáž o akci Běh pro PESOS, kterou představil ve VIP zprávách na TV Prima náš patron Václav Noid Bárta, se vysílala dne 3.9.2013.  Ke shlédnutí ZDE, minuta 10:07.

 

Reportáž o akci Běh pro PESOS, která byla v hlavních zprávách TV Barandov dne 31.8.2013.  Ke shlédnutí níže.


Odkaz na fotografie z celého dne:

Fotografie od Petra Sapíka – ZDE

Fotografie od Zdeňka Korinta – ZDE

Fotografie od Pavly Hathor – ZDE

partneři: