PŘIMO ZA ČUMÁKEM 2016

13071810_1199756936710529_2214805237377498079_o

V sobotu 16.4.2016 proběhl charitativní pochod „Přímo za čumákem“, který se konal na podporu útulků. V 11 hodin proběhlo slavnostní zahájení pochodu a přestřihnutí pásky naším patronem Václavem Noidem Bártou. Mezi 11-13.00 hod. měli pochodníci možnost vyrazit na trasu.

Na akci bylo pozváno pět útulků, které se zde prezentovaly. Pochodníci si měli možnost u některých útulků půjčit pejska na pochod a projít se s ním, čehož spoustu lidí využila. Trasa pochodu vedla po celém obvodu Kunratického lesa a čekalo zde na pochodníky 10 soutěžních otázek a zajímavostí z říše zvířat. Kdo odpověděl na všechny správně, získal v cíli pochodu pamlsek pro svého psa. V cíli na každého úspěšného pochodníka čekala medaile a kynologický časopis. Celou akci navštívilo přes 1500 lidí, 800 psů a jedna kočička. Od 13.00 hodin začínal v areálu restaurace doprovodný program, kde se nám představili psí útulky, které prezentovali svoji činnost a rovnou představili své svěřence, které měli sebou k adopci. Dále zde byly ukázky dogdancingu, ukázka první pomoci od psí záchranky Pet medic, ukázka a povídání o běhu se psem a losování tomboly, kterou si návštěvníci akci měli možnost koupit.
Na pochodu Přímo za čumákem bylo vybráno nádherných 108.431 Kč, dělení této částky je následujíccí: za 70% = 75.904 Kč nakoupíme krmivo pro útulky 20% = 21.685 Kč věnujeme na stavební úpravy pro útulky a 10% = 10.842 Kč pošleme na účty těch útulků které byly na akci, protože zejména útulkům je tato akce určena. Do výtěžku jsme samozřejmě započítali komplet celý prodej věcí na stánku PESOS o.p.s., tombolu a prodej magnetek PESOS na akci.
Dále děkujeme všem sponzorům a účinkujícím v doprovodném programu:

Hlavní partner: Rebel dog, Flexi a Non stop dogwear
Partneři: Restaurace u Krále Václava IV, Foky – Water for Dogs, God dog, Pangamin, Portál www.dovolena-se-psem.cz, Alavis, Pet medic – záchranná služby pro zvířata, Trixie, obchůdek Druhá šance, Fotograf Petr Sapík a mediální partner časopis Haf a mňau.

Účinkující: Zuzka Příhodová, která nám ukázala dogdancing , Pet medic, kteří nám ukázali ukázku první pomoci a Běhej se pem.cz kteří nám předvedli sport canicross

Skvělá zpráva na závěr: Na pochodu Přímo za čumákem 2016 našli nové domovy dva pejsci z útulků!
Těšíme se na další ročník pochodu Přímo za čumákem a budeme doufat, že bude stejně úspěšný jako ten letošní.
Dana Appeltová ředitelka PESOS o.p.s

A díky všem útulkům co se účastnili akce: Dogpoint o.p.s., Pro Psí Voči z.s., Domov fauny, Srdeční záležitosti z.s., Srdcem pro kočky z.s.

Dále děkujeme moderátorce Hedvice a všem dobrovolníkům, kteří pomohli s přípravou i průběhem celé akce.

Skvělá zpráva na závěr: Na pochodu Přímo za čumákem 2016 našli nové domovy dva pejsci z útulků!

Všechny fotografie od Fotograf Petr Sapík

 

Výstřižek

 index

Záštita Přímo za čumákem

 

Jedná se o charitativní pochod dne 16.4.2016 na podporu opuštěných a týraných zvířat, zejména psů a koček, kterých je v útulcích po celé ČR velké množství. Rádi bychom touto akcí získali finanční prostředky, které budou použity ve prospěch vybraných psích a kočičích útulků.

Útulky které se akce zůčastní:
Dogpoint o.p.s.
Pro psí Voči z.s.
Domov Fauny
Srdeční záležitosti z.s.
Srdcem pro kočky z.s.

Za 70 % výtěžku ze startovného koupíme krmivo, které rozvezeme do útulků.

Dalších 20 % věnujeme na stavební úpravy útulků.

Zbylých 10 % poukážeme ve formě financí na účty útulků, které se akce zůčastní

Trasa pochodu Start – Cíl je dlouhá cca 6,5 km, vede po celém obvodu Kunratického lesa. Vede po asfaltových cestách. Většinou po rovině, občas mírné stoupání a klesání, je vhodná pro kočárky, malé děti, zkrátka celou rodinu. Samozřejmě pro pejsky:) Trasa se dá rychlou chůzí urazit za hodinu, ovšem nejde přece o rychlost:)

Na trase budou stanoviště, kde pro vás bude připraveno 10 otázek ze zvířecí říše, pokud odpovíte na všechny správně, bude na vás v cíli čekat zasloužená odměna.

Všichni účastníci dostanou upomínkový předmět pochodu a časopis HAF & MŇAU!

Pokud si někdo bude chtít trasu pochodu zaběhnout i se psem, na místě budou k dispozici postroje, vodítka i sedáky, k zapůjčení od partnera pochodu Non stop dogwear. Na místě bude od této firmy i poradenství jak začít běhat se psem.

Startovné je v minimální výši 150,-

Registrovat k pochodu se dá i na místě.

Veškeré informace www.primozacumakem.cz

Přihláška k akci:
https://docs.google.com/forms/d/12WNVGsORyREoQ3hN_la77SAyMvf5EF3_JjECeVCB7Q4/viewform